Z Roboty Do Pracy…czyli jak odzyskać zadowolenie zawodowe ?

Dla osób, które przeżywają głębokie poczucie niezadowolenia związanego z wykonywanym zawodem, a które chcą coś z tym zrobić istnieją praktycznie trzy możliwe rozwiązania:
1.albo zmiana pracy (miejsce jej wykonywania, stanowisko)
2.albo zmiana zawodu (wykonywana profesja)
3.albo zmiana…w sobie (wewnętrzne nastawienie, kwalifikacje, uznawane wartości itp)

Które wybrać?

Czasami odpowiedź jest oczywista; ale niejednokrotnie zanim zrobimy konkretny krok warto zastanowić się z czego faktycznie wynika niezadowolenie i chęć zmiany.
Badania pokazują i doświadczenie potwierdza, że aby wykonywany zawód przynosił zadowolenie powinien być zgodny z naszymi naturalnymi predyspozycjami zawodowymi . Oznacza to, że zawód powinien być dopasowany do naszej osobowości, posiadanych zdolności, zainteresowań i wyznawanych wartości.
Dlatego zanim podejmiemy konkretną zmianę warto najpierw zobaczyć czy może nasz obecny zawód, w jakimś stopniu nie zgadza się z naszym unikalnym profilem zawodowym. Czasami wystarczy, że tylko jeden z czterech elementów jest nieodpowiedni a już możemy odczuwać niezadowolenie.

Jak można sprawdzić czy obecna chęć zmiany powodowana jest chwilową trudnością w pracy, czy raczej wynika z faktu, że nie jestem na właściwym miejscu. Jak sprawdzić czy zawód obecnie wykonywany optymalnie pasuje do danych mi od Boga naturalnych predyspozycji zawodowych i jest wypełnieniem mojego powołania?

Dobrym sposobem znalezienia odpowiedzi na te pytania jest program „Kompasu Kariery”, który
- z jednej strony pomaga określić naturalne predyspozycje zawodowe danej osoby,
- a z drugiej podpowiada najbardziej pasujące do jej profilu zawody/profesje.

Kompas Kariery uwzględniając unikalny profil zawodowy wskazuje na kilka zawodów, w których dana osoba mogłaby działać skutecznie, z poczuciem zadowolenia a zarazem w przekonaniu, że wykonuje pracę zgodną z powołaniem.

Zapraszamy na webinarium (nagranie z dn 2 lipca 2018)
„Z Roboty Do Pracy…czyli jak odzyskać zadowolenie zawodowe?”
podczas którego
- powiemy na co zwrócić uwagę rozważając zmianę miejsca pracy czy zawodu
- pokażemy czym jest i jak w podejmowaniu zmian pomaga Kompas Kariery

Nagrane webinarium poniżej

Zgłoszenia na kolejne spotkania

Jeżeli nie jesteś jeszcze zapisany/a na cykl Webinaria Akademii Powołania to prosimy w poniższym formularzu wpisać swoje imię oraz zostawić adres emailowy, na który automatycznie zostaną przesłane dane do logowania się w pokoju konferencyjnym.

Formularz Zgłoszeniowy

Wciskając przycisk Zapisz się potwierdzam , że zapoznałem się z Polityką Prywatności oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez  W. Nowicki z siedzibą w Tarnowie Podgórnym , ul. Szkolna 33 (dalej WN)  w celu organizacji eventu oraz w celu otrzymania informacji o powiązanych z nim innych programów szkoleniowych prowadzonych przez WN. Mam świadomość swojego prawa do dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Wiem, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail oraz imienia z listy mailingowej WN.  Zobacz Polityka Prywatności